Na ndiqni edhe në

Shenja Juaj

Çfarë pëlqejnë më shumë të tjerët tek ju sipas shenjës astrologjike

Çfarë pëlqejnë më shumë të tjerët tek

Në komunitet, dashët janë persona që të motivojnë, ndërkohë që peshoret adhurohen nga miqtë për natyrën e tyre paqësore. Po për ju, cila është cilësia që iu pëlqen më shumë sipas shenjës astrologjike që keni?

Dashi

Nëse ka një tipar të karakterit që i tërheq më shumë miqtë tuaj, ai është optimizmi legjendar. Dinamikë, spontanë dhe gjithmonë në humor të mirë, ju personat e kësaj shenje merrni me vete këdo në aventurat tuaja të këndshme. Me ju askush nuk mund të mërzitet.

Demi

Ju demat njiheni për mikpritjen e veçantë. Shumë përkujdes, pjata të përgatitura me delikatesë dhe dashuri, lojëra, animime... Ju bëni gjithçka që miqtë të ndihen si në shtëpinë e tyre, prandaj të gjithë duan të kalojnë kohë me ju.

Binjakët

Me të afërmit, ju binjakët harxhoni pa problem kohë për të folur, për të dëgjuar dhe për të shkëmbyer mendime. Në fakt ju jeni kureshtarë dhe intelektualë, persona që interesoheni për gjithçka që shihni. Kjo aftësi e juaja për t'i përshtatur me gjithçka dhe shpirti i hapur është ajo që të tjerët pëlqejnë më shumë tek ju.

Gaforrja

Cilësia që të tjerët pëlqejnë më shumë tek ju është padyshim empatia ekstreme. Jo vetëm që ju dini ta vini veten në vendin e tjetrit, por ju nuk gjykoni kurrë askënd. Ju gaforret jeni miku ideal tek i cili mund të mbështetesh kurdoherë.

Luani

Ju luanët i habisni të gjithë me vendosmërinë që keni. Për të ndihmuar dikë, ju jeni të gatshëm te bëni edhe sakrifica sidomos kur shihni se te tjerëve iu janë bere padrejtësi. Këto cilësi te gjithë i adhurojnë tek ju.

Virgjëresha

Miqtë tuaj ju konsiderojnë si më të zgjuarit e grupit ju virgjëreshat. Dhe në fakt ata kanë të drejtë. Ju asnjëherë nuk merrni vendime pa u menduar dhe gjithmonë veproni me maturi. Të tjerëve ju ngjallni përherë besim prandaj gjithmonë ju kërkojnë mendim apo ndihmë.

Peshorja

Ju peshoret veçoheni për diplomacinë. Sado e sikletshme të jetë një situatë, një konflikt apo një keqkuptim, ju gjeni fjalët për të rregulluar problemin. Specialistë të kompromiseve, ju jeni miku ideal për të udhëhequr gjithmonë.

Akrepi

Thuhet shpesh se ju jeni magnetikë dhe në fakt ju vërtet jeni ndër ata që e jetoni jetën intensivisht. Të gjithë ju adhurojnë për bindjet dhe forcën e karakterit. Kur dikush duhet t'iu rrëfejë diçka, ai ka besim të plotë tek ju.

Shigjetari

Të çmuar për shpirtin e hapur, ju shigjetarët jeni shumë socialë dhe nuk e keni aspak të vështirë të flisni edhe më të panjohur. Me ju nuk ka tema tabu dhe mund të flasësh pa komplekse për gjithçka. Të gjitha këto ju bëjnë edhe më të adhurueshëm.

Bricjapi

Ju bricjapët jeni realistë dhe të qëndrueshëm, prandaj çmoheni si një mik besnik dhe për gjithë jetën. Gjithmonë prezent për të ndihmuar të afërmit, ju vlerësoheni edhe për mikpritjen dhe devotshmërinë. Këshillat që jepni në raste nevoje të gjithë i çmojnë.

Ujori

Ju ujorët jeni shenja e ngrohtësisë njerëzore dhe e komuniteteve. Ju vlerësoheni shpesh për vizionin e thjeshtë që keni për jetën. Utopike dhe pararendës, ju jeni nga ata persona që i bëni gjërat të ecin përpara.

Peshqit

Cilësia që të tjerët pëlqejnë më shumë tek peshqit është ndjeshmëria. Ju jeni ëndërrimtarë dhe nevoja për spiritualizem ju çon të praktikoni aktivitete kreative. Me ju bota shihet ndryshe dhe të gjithëve ju bën mirë kjo gjë. /A.S-Dritare.net