Na ndiqni edhe në

Shenja Juaj

5 shenjat e zodiakut që gatuajnë më mirë nga të gjithë

5 shenjat e zodiakut që gatuajnë më mirë nga të

Disa persona adhurojnë te shkojnë ne kuzhine për te gatuar pjata te shijshme për miqtë dhe te afërmit e tyre. Ata dine si te përziejnë përbërësit e ndryshëm, eksperimentojnë dhe guxojnë. E disi se edhe shenjat astrologjike kane ndikim tek dashuria e disave për kuzhinën? Ja cilët janë kuzhinieret me te mire, te cilët duhet t'i mbani patjetër pranë.

Akrepi

Te paren ne top 5 si kuzhinieret me te mire janë personat e shenjës se akrepit. Ata adhurojnë te gatuajnë dhe te krijojnë receta te reja për te kënaqur ata qe duan. Te organizuar dhe shume emocionale, akrepat kërkojnë përherë te mendojnë pjatat e preferuara te gjithsecilit dhe mundohen te bëjnë me te mirën qe shijet te jene fantastike.

Gaforrja

Personat e shenje se gaforres janë lindur për jetën familjare dhe kujdesen shume për te. Kuzhina bën pjese ne ritualin e përditshëm dhe është nder me te preferuarit për ta. Gatimet qe përgatisin dhe eksperimentojnë janë përherë te shijshme dhe te veçanta.

Virgjëresha

Përherë perfeksioniste, personat e shenjës se virgjëreshës duan te kenë gjithmonë rregull ne shtëpinë e tyre dhe ne kuzhine. Përveç higjienës ata adhurojnë edhe te përgatisin pjata te ndryshme me përbërës te harmonizuar. Virgjëreshat janë kuzhiniere te shkëlqyer, kreative dhe metodike.

Bricjapi

Personat e shenjës se bricjapit janë kuzhiniere te shkëlqyer, por pjesa me e madhe nuk e dine. Duke u përkujdesur për punën dhe për te ardhurat ata nuk merren shume me kuzhinën, por kur e zbulojnë dhuntinë qe kane kënaqen edhe vete dhe ndonjëherë hapin edhe restorante.

Luani

Edhe pse personat e shenjës se luanit nuk preferojnë shume te gatuajnë, kur duhet ata arrijnë gjithmonë te përgatisin gjera fantastike. Pavarësisht se nuk i arrijnë dot bricjapet apo gaforret, ata përkujdesen me shume nga te gjithë ne bukurinë e pjatës dhe mund te neglizhojnë paksa shijen. /A.S-Dritare.net