Na ndiqni edhe në

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ambasadori britanik: Duhet vënë Shqipëria e para që të arrihet dakordësimi!

Reforma Zgjedhore/ Ambasadori britanik: Duhet vënë Shqipëria e

Për mosarritjen e konsesusit për Reformën Zgjedhore nga politika shqiptare, ka reaguar edhe ambasadori britanik në Shqipëri, Duncan Norman.

Përmes një postimi në Twitter, Norman shkruan se, duhet vënë Shqipëria e para që të arrihet dakordësimi!

Këshilli Politik u krijua për të sjellë në Shqipëri një reformë zgjedhore gjithëpërfshirëse në përputhje me kërkesat e ODIHR-it. Sot është dita për të vënë popullin e Shqipërisë të parin dhe për të gjetur dakordësinë e nevojshme për të çuar vendin përpara”, shkruan Duncan Norman./E.B-dritare.net