Na ndiqni edhe në

Politikë

Ambasadorja amarikane, mesazh palëve: Mos vini kushte të reja për Reformën Zgjedhore!

Ambasadorja amarikane, mesazh palëve: Mos vini kushte të reja për

Ditën e djeshme, 31 maj, palët politike duhet të binin dakord për Reformën Zgjedhore, por pas mbledhjes nuk ka pasur asnjë konsensus.

Ambasadorja Amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, përmes një postimi në Twitter shkruan se është koha që partitë poliike të mos vendosin më kushte të reja, por të mbajnë fjalën e dhënë.

"Të gjitha palët kanë treguar lëvizje dhe ato janë shumë të afërta. Ju vendosët një qëllim, ju caktuat një afat më 31 maj. Tani është koha që të ndaloni të insistoni në pozicione jo të zbatueshme dhe vendosjen e kushteve të reja. Është koha për të mbajtur fjalën e dhënë shqiptarëve. Koha për të ofruar”, shkruan ajo./E.B-dritare.net