Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ministria e Shëndetësisë: Vijon të ketë shtrime në Spitalin Infektiv. 9 pacientë rëndë

Ministria e Shëndetësisë: Vijon të ketë shtrime në

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 459 testime për të dyshuar të prekur me Covid-19, nga të cilat janë konfirmuar 71 raste pozitive. Gjithashtu janë shënuar dhe 3 vdekje.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se vijon të ketë shtrime në spitalin infektiv ku aktualisht janë 78 pacientë në spital, prej të cilëve 9 në gjendje serioze në terapinë intensive, 2 prej tyre të intubuar në gjendje të rënde./E.B-dritare.net