Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ja qytetet ku rastet me koronavirus janë aktive!

Ja qytetet ku rastet me koronavirus janë aktive!

Sot janë regjistruar 69 raste të reja me koronavirus dhe shpërdarja e tyre gjeorgrafike është është si vijon: 23 raste në Tiranë, nga 10 raste Durrës, Krujë, 6 në Vlorë, 5 në Mat, nga 4 raste në Kurbin, Kamëz, nga 2 raste në Shkodër, Fier, Kavajë, 1 në Lushnje.

Ndërkohë në të gjithë vendin janë 1014, dhe shpërndarja e tyre gjeografike sipas qarqeve është:

Tiranë 370

Durrës 212

Shkodër 156

Vlorë 106

Fier 49

Lezhë 43

Korçë 28

Kukës 18

Elbasan 13

Gjirokastër 7

Berat 6

Dibër 6

/E.B-dritare.net