Na ndiqni edhe në

Moti

Plane për fundjavën? Ja si do të jetë moti!

Plane për fundjavën? Ja si do të jetë moti!

Moti përgjatë kësaj fundjave do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira. Meteorologia Tanja Porja, shprehet se gjatë ditës së diel, kushtet atmosferike pritet të përmirësohen. Në zonat veriore dhe qendrore, gjatë së shtunës, pritet të ketë vranësira dhe herë pas here reshje shiu afatshkurtra. Ndërsa përgjatë së dielës, i gjithë vendi do të mbizotërohet nga moti i kthjellët. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë. Maksimumi i vlerave do të jetë 20 gradë./L.F-dritare.net