Na ndiqni edhe në

Modë

Këto 11 gjëra të çuditshme i vishnim të gjitha në vitet 2000, edhe vipat!

Këto 11 gjëra të çuditshme i vishnim të gjitha

Vitet 2000 mund të cilësohen periudha më e keqe në historinë e modës. Sa më shumë që e studiojmë këtë dekadë, aq më të bindur jemi se tendencat e atyre kohërave janë krijuar vetëm për t'i bërë gratë të duken tmerrësisht keq. Ndryshe si mund të shpjegohen ato zinxhirët që varnim te pantallonat, ose që tangat të dukeshin sipër pantallonave. Dhe kjo është vetëm një pjesë e vogël e gjithë atyre që na kanë servirur vitet 2000. Ne u rikthyem pas në kohë dhe gjetëm disa gjëra që një dekadë më parë ishin shumë të diskutueshme. Janë disa gjëra të çmendura që kanë qenë trend në vitet 2000, dhe ne ende s’po e kuptojmë dot si dreqin i vishnim ato dhe na dukej vetja të bukura, shkruan dritare.net

Pantallona me bel të shkurtër që nuk kishin zinxhir, po i lidhnim me lidhka

Këto 11 gjëra të çuditshme i vishnim të gjitha

Jelek klasik dhe pantallona të ngushta

Këto 11 gjëra të çuditshme i vishnim të gjitha

Bizhuteri të çuditshme

Këto 11 gjëra të çuditshme i vishnim të gjitha

Funde Tutu

Këto 11 gjëra të çuditshme i vishnim të gjitha

Dhe të mendosh që këto pantallona bënin namin atëherë

Këto 11 gjëra të çuditshme i vishnim të gjitha

Po këta rripa? Pupupu

Këto 11 gjëra të çuditshme i vishnim të gjitha

Fustane, funde, bluza ku pjesa poshtë ishte si balonë

Këto 11 gjëra të çuditshme i vishnim të gjitha

Rripa të gjerë për mesi

Këto 11 gjëra të çuditshme i vishnim të gjitha

Çizme të shkurtra deri te kyçi i këmbës

Këto 11 gjëra të çuditshme i vishnim të gjitha

Minifund me pala

Këto 11 gjëra të çuditshme i vishnim të gjitha

Getat me ngjyra të ndezura./K.C/dritare.net

Këto 11 gjëra të çuditshme i vishnim të gjitha