Na ndiqni edhe në

Bota

Foto/ Momenti kur Biden dhe Putini takohen në Gjenevë

Foto/ Momenti kur Biden dhe Putini takohen në Gjenevë

Presidenti i SHBA-së Joe Biden dhe homologu i tij rus Vladimir Putin sapo bënë foton e tyre të parë në takimin historik në Villa La Grange në Gjenevë pak çaste para se të fillonte takimi mes tyre.

Të dy presidentët qëndruan jashtë Villa de la Grange me presidentin zviceran Guy Parmelin.

Foto/ Momenti kur Biden dhe Putini takohen në Gjenevë

Parmelin u uroi udhëheqësve një dialog të frytshëm në interes të dy vendeve dhe botës. Të dy presidentët shtrënguan duart dhe më pas hynë në vilën e shekullit të 18-të./K.C/dritare.net