Na ndiqni edhe në

Bota

Foto/ Chiara Ferragni dhe Fedez dalin vullnetarë, u çojnë ushqime familjeve në nevojë

Foto/ Chiara Ferragni dhe Fedez dalin vullnetarë, u çojnë

Blogerja e famshme, Chiara Ferragni dhe bashkëshorti i saj, Fedez pas disa muaj brenda në shtëpi, sot kanë dalë. Kanë dalë për një qëllim të mirë, t’u shpërndajnë ushqim familjeve që janë në nevojë.

Foto/ Chiara Ferragni dhe Fedez dalin vullnetarë, u çojnë

Vullnetarisht ata kanë mbledhur ushqime në një supermarket. Në mëngjes ata u shfaqën me çanta dhe kuti me fruta e perime, për t’ua dërguar 4000 familjeve në nevojë.

Foto/ Chiara Ferragni dhe Fedez dalin vullnetarë, u çojnë

Blogerja dhe sipërmarrësi që organizoi këtë punë vullnetare kanë publikuar foto në rrjete sociale, duke ftuar këdo që ka mundësi që të ndihmojnë ata që kanë më shumë nevojë në këto çaste.

“Këtë mëngjes ne morëm pjesë në një nisme të bukur nga komuna e Milanos për t'iu përgjigjur nevojës për ndihmë ushqimore për të mbështetur të moshuarit dhe familjet në vështirësi. Së bashku me vullnetarët, mblodhëm arka me fruta dhe perime nga tregu, i paketuam ato për secilën familje, shkuam në një nga pikat e shumta të grumbullimit në qytet dhe i shpërndamë në disa familje të zonës. Sot kemi punuar si vullnetarë me Comune di Milano për t’u dhënë ushqime familjeve në nevojë, dhe ishte kaq eksperiencë kaq e bukur.”,- shkruan Chiara në Instagram./K.C/dritare.net

Foto/ Chiara Ferragni dhe Fedez dalin vullnetarë, u çojnëFoto/ Chiara Ferragni dhe Fedez dalin vullnetarë, u çojnë