Na ndiqni edhe në

Shëndet

Ky është çaji që ju dobëson!

Ky është çaji që ju dobëson!

Vera Çeço është eksperte e bimëve medicinale dhe kombinimet e tyre i di shumë mirë. Në një bisedë me gazetaren Rudina Xhunga, zonja Vera tregon si ta kombinojmë trëndafilin e egër dhe të bëjmë një çaj për dobësim.

“Trëndafili i egër përmban vitaminë C. Një nga vetitë kryesore që ka është që largohen infeksionin në veshka, edhe infeksionet e tjera në trup. Ndihmon shumë edhe për t’u dobësuar. Kombinojini kokrrat e trëndafilit, me sherbelë deti dhe mollë të egra. Ziejini bashkë dhe pini sa të doni se nuk ju dëmton, veç mirë ju bën. Ndërsa argjinaria konsumohet 15-20 ditë, pastaj ndërpritet.", thotë zonja Vera.

Doni më shumë kombinime bimësh medicinale për të bërë çajra magjike që ju dobësojnë dhe shërojnë? Epo ndiqni emisionin më poshtë!/K.C/dritare.net