Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama: Restaurohet një prej afreskeve më të rralla, në kishën e Shën Mërisë së Sinjës!

Rama: Restaurohet një prej afreskeve më të rralla, në

Kryeministri i vendit Edi Rama, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka nxjerrë një video ku tregohet restaurimi i një prej afreskeve më të rralla që ndodhet në kishën e Shën Mërisë së Sinjës, në Berat.

Rama shkruan se pas një pune të gjatë, është shpëtuar dhe është nxjerrë në dritë, duke u restauruar e gjitha nga dëmtimet.

"MIRËMËNGJES ?

dhe me pamjet e një prej afreskeve më të veçantë e të rrallë që ndodhet në kishën e Shën Mërisë së Sinjës, Berat, i cili pas një pune të gjatë është shpëtuar dhe nxjerrë në dritë, ju uroj një javë të mbarë ?", shkruan Rama./E.B-dritare.net

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/2356920631224239/