Na ndiqni edhe në

Politikë

Meta: Nuk do të krijoj parti, do mbështes lëvizjet qytetare kundër diktaturës!

Meta: Nuk do të krijoj parti, do mbështes lëvizjet qytetare

Në konferencën për shtyp kreu i vendit Ilir Meta, hodhi poshtë zërat për krijimin e një partie të re. Ai tha se do të vijojë të jetë në krye të shtetit deri në përfundim të mandatit të tij.

"Presidenti Meta është këtu si president i Shqipërisë deri në 24 korri 2022. Nuk ka nevojë as të mbështesë dhe as të krijoj parti. Fronti për demokracinë fillon me Reformën në Drejtësi dhe zgjedhje të lira dhe të ndershme, diktatura ka trokitur. Mos e merrni me shaka", tha Meta./L.F-dritare.net