Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Video/ Pamjet nga zjarret apokaliptike që përfshinë Turqinë, pushuesit vrapojnë për t’u shpëtuar flakëve!

Video/ Pamjet nga zjarret apokaliptike që përfshinë Turqinë,

Turqia është përfshirë nga zjarri. Shumë pyje pranë qyteteve bregdetare tanimë janë nën kthetrat e flakëve. Shtëpitë, fshatrat dhe fermat po digjen. Kafshët po ngordhin.

Video/ Pamjet nga zjarret apokaliptike që përfshinë Turqinë,

Pamjet më poshtë tregojnë disa çaste nga zjarret apokaliptike dhe pushuesit që vrapojnë për të shpëtuar. Ndërsa deri tani kanë humbur jetën 4 persona si pasojë e zjarrit.

Video/ Pamjet nga zjarret apokaliptike që përfshinë Turqinë,Video/ Pamjet nga zjarret apokaliptike që përfshinë Turqinë,

Nuk dihet ende shkaku i zjarreve, ndërsa hetimet kanë nisur nëse kjo ngjarje është e qëllimshme. Rreth 4,000 zjarrfikës, tre aeroplanë, 38 helikopterë po luftojnë për të shuar flakët./K.C/dritare.net