Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Përshkallëzimi i tensioneve/ Mediat turke, japin fjalimin e Erdoganit me titra greke!

Përshkallëzimi i tensioneve/ Mediat turke, japin fjalimin e Erdoganit

Greqia dhe Turqia kanë përshkallëzuar tensionet mes tyre, për shkak të hyrjes së disa anijeve turke në ujrat greke, dhe në mesnatën e të martës kishte të shtëna me armë, ku mbeten te plagosur tre persona.

Por, Turqia i ka dërguar një sinjal të drejtëpërdrejtë Greqisë, përmes Agjencisë Zyrtare të Lajmeve “Andolu Agency”.

AA, ka transmetuar sot fjalimin e Presidentit Erdogan me titra greke./ I.M-Dritare.net

Përshkallëzimi i tensioneve/ Mediat turke, japin fjalimin e ErdoganitPërshkallëzimi i tensioneve/ Mediat turke, japin fjalimin e Erdoganit