Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ndarja nga jeta e Nishanit/ Delegacioni i BE: Kontribut I rëndësishëm për afrimin e Shqipërisë me Bashkimin Evropian

Ndarja nga jeta e Nishanit/ Delegacioni i BE: Kontribut I

Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shqipëri shprehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta ditën e sotme të ish-presidentit Bujar Nishani.

Në një mesazh ngushëllimi, delegacioni i BE shprehet se Nishani ka dhënë një kontribut të rëndësishëm për afrimin e Shqipërisë me Bashkimin Europian.

“Me dhimbje të thellë mësuam për ndarjen nga jeta të Presidentit Bujar Nishani. Si Ministër i Drejtësisë, i Brendshëm dhe President, ai ka dhënë një kontribut të rëndësishëm për afrimin e Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Ngushëllimet tona të përzemërta familjes, miqve dhe kolegëve të tij”, shkruajnë ata./M.K/dritare.net