Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Kryemadhi: Ja çfarë diskutuam me Metën në takimin e sotëm!

Kryemadhi: Ja çfarë diskutuam me Metën në takimin e

Kryetarja e LSI-së, monika Kryemadhi, e ftuar në emisionin “Open”, ka folur në lidhje me takimin e opozitës me Presidentin.

Në takimin e opozitës me Presidentin është folur vetëm për miratimin e ndryshimeve në reformën zgjedhore dhe përfundimit sa më shpejt, sepse normalisht propozimet teknike nga ana e opozitës janë bërë dhe kjo gjë të konsistojë dhe të mbyllet sa më shpejt për sa i përket reformës zgjedhore, në mënyrë të tillë që të kapim afatet për qershorin, që kanë të bëjnë me qëndrimin që do të mbajë Bashkimi Europian ndaj Shqipërisë. Dhe ka të bëjë pastaj me 15 kushtet, sepse të mos harrojmë që Shqipëria tashmë ka 15 kushte, që tashmë ju i dini mirë, të mos rrimë t’i përsërisim”, tha Kryemadhi./E.B-dritare.net