Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Dritan Hila: Faleminderit SHBA! S’e harrove që kemi qenë aleate në Luftën e Dytë Botërore!

Dritan Hila: Faleminderit SHBA! S’e harrove që kemi qenë aleate

Shqipëria feston sot 76-Vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë. Një urim të veçantë e ka marrë nga Ambasada Amerikane, e cila zgjodhi vargjet e poetit, Naim Frashëri, për të nderuar Ditën e Çlirimit.

Ndërkohë, gazetari dhe analisti, Dritan Hila ka falënderuar SHBA-të që nuk e kanë harruar faktin se kemi qenë aleate në Luftën e Dytë Botërore dhe që uron festën e Çlirimit, jo vetëm të Pavarësisë.

“Faleminderit SHBA-së që nuk e ka harruar se në L2B kemi qenë aleate.”-shkruan gazetari./K.C/dritare.net