Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Arrestohet autori i vrasjes së biznesmenit/Ja shkaku i ngjarjes!

Arrestohet autori i vrasjes së biznesmenit/Ja shkaku i ngjarjes!

Policia e Himarës, ka vënë në pranga autorin e dyshuar për vrasjen e biznesmenit Niko Goro. Policia njofton se i arrestuari është shtetasi Kliti Leka , 53 vjeç, banues në Tiranë.

Policia ka sekuestruar armën me të cilën dyshohet se është kryer krimi dhe automjetin me të cilin u largua autori. Sipas burimeve në media, shkaku i kësaj ngjarjeje ka qenë një shumë prej 70 mijë eurosh që biznesmeni Niko Goro i kishte Kliti Lekës, për punën e tij të bërë në pallatin e ndërtua nga biznesmeni./L.F-dritare.net