Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

62-vjeçari efektiv policie tenton të përdhunojë të miturën. SHÇBA zbardh ngjarjen e plotë!

62-vjeçari  efektiv policie tenton të përdhunojë të

Një 62-vjecar efektiv policie ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale me një të mitur. Ngjarja e rëndë ndodhi në datë 29 prill 2021. Nga hetimi i deritanishëm ka rezultuar se punonjësi i policisë K.K. ka shfrytëzuar rastin që e mitura ka qenë e pashoqëruar nga persona madhorë, e duke keqpërdorur atributet që i jep detyra funksionale, nëpërmjet mashtrimit se do ta shoqëronte në Komisariatin e Policisë, e ka marrë të miturën në një banesë në qytetin e Lezhës, që e kishte në përdorim.

Aty dyshohet se ka kryer vepra të turpshme, duke tentuar gjithashtu të kryejë marrëdhënie seksuale. Këto veprime janë kundërshtuar nga e mitura, e cila u largua me forcë nga banesa.

Nisur nga kallëzimi i të miturës dhe nga verifikimet paraprake të Policisë Gjyqësore, që dokumentoi me prova shkencore rastin, si edhe duke siguruar pamje filmike, është arritur në konkluzionin se shtetasi K.K. ka konsumuar elementë të veprës penale “Ngacmim seksual”./L.F-dritare.net