Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

113 raste në Tiranë/ Ja shpërndarja gjeografike me koronavirus në vend!

113 raste në Tiranë/ Ja shpërndarja gjeografike me koronavirus

Numri i të infektuarve me Covid-19 në vend ka shkuar në 197. Në 24 orët e fundit, kanë rezultuar pozitivë 11 persona. Tirana, Fieri dhe Durrësi janë qytetet që kanë më shumë të infektuar. Shpërndarja gjeografike është kjo:
– Tiranë 113 raste
– Durrës 11 raste
– Lushnje 4 raste
– Elbasan 5 raste
– Rrogozhinë 2 raste

– Fier 21 raste
– Kavajë 4 raste
– Korçë 12 raste
– Vlorë 5 raste
– Shkodër 4 raste
– Lezhë 4 rast
– Berat 1 rast
– Has 2 raste
– Krujë 3 rast
-Tropojë 3 raste
– Pukë 3 raste

Deri tani, njofto ministria sot, kemi 33 të shëruar pas testeve të kontrollit të kryera kanë rezultuar negativë./L.F-dritare.net