Na ndiqni edhe në

Mujor

Horoskopi i muajit prill 2023 nga Christine Haas

Horoskopi i muajit prill 2023 nga Christine Haas

Dashi

Horoskopi i muajit prill 2023 nga Christine Haas

Ky muaj do jetë përgjithësisht me diell për ju dhe gjërat nuk do ju ecin keq. Nëse keni një lidhje do bëni ndryshime rrënjësore që në fillim të muajit dhe do ju duket sikur do rilindni. Rutina kishte kohë që po ju zinte frymën. Partneri në fakt do jetë ai që do hapë më shumë rrugë dhe do mendojë edhe për surprizat më të veçanta. Ju beqarët do jeni goxha të rezervuar, por në fakt mundësitë që do iu jepen për takime do jenë aq të mira saqë nuk do mundni dot t'i neglizhoni. Shëndeti ka për të qenë i shkëlqyer. Do jeni dinamikë dhe nuk do keni asnjë shqetësim. Financat do i keni gjithë kohës nën kontroll, prandaj nuk do ju dalë asnjë e papritur e pakëndshme. Në punë do vlerësoheni për ambicien dhe korrektësinë, por do jeni paksa të turpshëm për të kërkuar të drejtat që ju takojnë. Java e dytë dhe e tretë ka për të qenë e mbushur me arritje.

Demi

Horoskopi i muajit prill 2023 nga Christine Haas

Nëse tregoheni të logjikshëm, të duruar dhe të matur, çdo gjë do ju ecë mirë këtë muaj. Nëse jeni në një lidhje do mundoheni të flisni hapur për çdo gjë, kështu që mes jush dhe partnerit nuk do ketë probleme. Edhe nëse keni pasur zënka do ndiheni më të qetë. E rëndësishme është t'i bëni gjithmonë gjërat bashkërisht dhe të shihni të dy palët në të njëjtin drejtim. Ju beqarët nuk duhet të prisni që dikush t'iu trokasë në derë dhe t'iu lutet, por duhet ta kërkoni kudo princin tuaj të kaltër. Shëndeti nuk do jetë në gjendjen më të mirë të mundshme. Stresi dhe lodhja do krijojnë herë pas here probleme dhe nuk do ndiheni të qetë. Këshillohuni me mjekët pa u ndërlikuar situata. Në planin financiar nuk do arrini dot të ruani kontrollin. Në punë do jeni më të arsyeshëm dhe me pak kujdes mund të arrini ku doni.

Binjakët

Horoskopi i muajit prill 2023 nga Christine Haas

Nëse nuk mendoni vetëm për veten tuaj gjatë këtij muaji, gjërat kanë për të ecur më së miri. Ju të dashuruarit do qëndroni disi larg atij që doni në javët e para pasi do keni disa mosmarrëveshje delikate. Pas datës 14, koha do hapet dhe dielli do e ngrohë atmosferën. Mundohuni që të kërkoni falje për gabimet e bëra. Ju beqarët duhet t'i bëni sytë katër nga mesi i muajit pasi disa persona me vlera do jenë rrethe e rrotull. Mos e lini këtë mundësi t'iu ikë nga duart. Gjendja shëndetësore do kërkojë më tepër kujdes. Nëse keni pasur probleme disa kohë më parë do jetë mirë të bëni kontrolle dhe analiza për të parë situatën në është përmirësuar sa duhet. Financat nuk do jenë të këqija, kështu që mund të përfitoni për të bërë ndonjë investim më shumë. Në punë, me rregull, përgjegjshmëri dhe vendosmëri do arrini majat.

Gaforrja

Horoskopi i muajit prill 2023 nga Christine Haas

Gjate këtij muaji, komunikimi dhe bashkëpunimi do jenë pikat tuaja më të forta, por ama nuk do pranoni çdo gjë menjëherë sapo t'iu propozohet nga dikush. Për ju çiftet, qielli i dashurisë do jetë plot ngjyra sidomos pas datës 14. Harmonia do mbizotërojë dhe do ndiheni për mrekulli. Do merrni pjesë edhe në disa aktivitete të jashtme së bashku me partnerin çka do e ndryshojë rutinën e zakonshme. Ju beqarët do flirtoni dhe do joshni gjatë gjithë kohës, por do preferoni të mos hidhni hapa. Shëndeti nuk do jetë i keq, megjithatë pak kujdes me ushqimin dhe pak me tepër aktivitet fizik nuk do ju bëjë keq. Në planin financiar mos i tejkaloni kufijtë e shpenzimeve nëse nuk doni të keni probleme të vazhdueshme. Në punë do keni energjinë dhe vendosmërinë e duhur për të arritur majat. Mbrojini me çdo kusht idetë tuaja dhe keni për të pasur përfitime.

Luani

Horoskopi i muajit prill 2023 nga Christine Haas

Këtë muaj do përkujdeseni tej mase për njerëzit e dashur dhe mund të lini pas dore edhe disa çështje personale. Nëse jeni në një lidhje do ju duhet patjetër të merrni disa vendime të rëndësishme sepse po i shtytë gjërat për më vonë situata mundet edhe të ndërlikohet. Do kaloni periudha të këndshme, por edhe ditë gri e të mbushura me debate. Mundohuni të jeni sa më shumë tolerantë. Ju beqarët duhet t'i pranoni ftesat apo propozimet që do ju bëhen sepse përveçse do jenë interesante, kanë për t'ua bërë jetën edhe më të bukur. Shëndeti nuk do jetë i keq. Në pjesën më të madhe të kohës do jeni energjike, por nga mesi i muajit mund të kaloni disa ditë delikate. Mos u alarmoni, por thjesht merrni masat e duhura. Financat do përmirësohen jashtëzakonisht, ndërsa në punë do viheni përpara zgjedhjeve të vështira.

Virgjëresha

Horoskopi i muajit prill 2023 nga Christine Haas

Këtë muaj do jeni më të afruar, më të dashur dhe më tolerante me të gjithë. Nëse jeni në një lidhje, besimi që keni ndaj partnerit do rritet edhe më tepër dhe dialogu do forcohet. Marrëdhënia ka për të qenë e shkëlqyer pasi nuk do mungojnë as çastet e veçanta romantike. Ju beqarët do keni plot mundësi për takime, por duhet të tregohen të matur në çdo moment në mënyrë që të bëni zgjedhjen më të mirë. Për shëndet më të qëndrueshëm duhet të vazhdoni të tregoheni sa të mundeni të kujdesshëm me ushqimin dhe nuk duhet të ndërprisni për asnjë çast aktivitetin fizik. Financat vështirë se mund t'i menaxhoni si duhet, por disa të afërm ose miq do ju ndihmojnë tej mase. Në punë duhet të jeni më të duruar që të arrini atë që doni. Besim të plotë tek koleget nuk duhet të keni absolutisht.

Peshorja

Horoskopi i muajit prill 2023 nga Christine Haas

Ky muaj do jete përgjithësisht me diell për ju dhe gjërat nuk do ju ecin keq. Nëse keni një lidhje do bëni ndryshime rrënjësore që në fillim të muajit dhe do ju duket sikur do rilindni. Rutina kishte kohë që po ju zinte frymën. Partneri në fakt do jetë ai që do hapë më shumë rrugë dhe do mendoni edhe për surprizat më të veçanta. Ju beqarët do jeni goxha të rezervuar, por në fakt mundësitë që do iu jepen për takime do jenë aq të mira saqë nuk do mundni dot t'i neglizhoni. Shëndeti ka për të qenë i shkëlqyer. Do jeni dinamikë dhe nuk do keni asnjë shqetësim. Financat do i keni gjithë kohës nën kontroll, prandaj nuk do ju dalë asnjë e papritur e pakëndshme. Në pune do vlerësoheni për ambicien dhe korrektësinë, por do jeni paksa të turpshëm për të kërkuar të drejtat që ju takojnë. Java e dytë dhe e tretë ka për të qenë e mbushur me arritje.

Akrepi

Horoskopi i muajit prill 2023 nga Christine Haas

Nëse nuk mendoni vetëm për veten tuaj gjatë këtij muaji, gjërat kanë për të ecur më së miri. Ju të dashuruarit, javët e para do qëndroni disi larg atyre që doni pasi do keni disa mosmarrëveshje delikate. Pas datës 10, koha do hapet dhe dielli do e ngrohtë atmosferën. Mundohuni që të kërkoni falje për gabimet e bëra. Ju beqarët duhet t'i bëni sytë katër nga mesi i muajit pasi disa persona me vlera do jenë rreth e rrotull. Mos e lini këtë mundësi t'iu ikë nga duart. Gjendja shëndetësore do kërkojë më tepër kujdes. Nëse keni pasur probleme disa kohë më parë do jetë mirë të bëni kontrolle dhe analiza për të pare situatën nëse është përmirësuar sa duhet. Financat nuk do jenë të këqija, kështu që mund të përfitoni për të bërë ndonjë investim më shumë. Në punë, me rregull, përgjegjshmëri dhe vendosmëri do arrini majat.

Shigjetari

Horoskopi i muajit prill 2023 nga Christine Haas

Gjatë këtij muaji, komunikimi dhe bashkëpunimi do jenë pikat tuaja më të forta, por ama nuk do pranoni çdo gjë menjëherë sapo t'iu propozohet nga dikush. Për çiftet, qielli i dashurisë do jetë plot ngjyra sidomos pas datës 14. Harmonia do mbizotërojë dhe do ndiheni për mrekulli. Do merrni pjesë edhe në disa aktivitete të jashtme së bashku me partnerin çka do e ndryshojnë rutinën e zakonshme. Ju beqarët do flirtoni dhe do joshni gjatë gjithë kohës, por nuk do preferoni të hidhni hapa. Shëndeti nuk do jetë i keq, megjithatë pak kujdes me ushqimin dhe pak më tepër aktivitet fizik nuk do ju bëjë keq. Në planin financiar mos i tejkaloni kufijtë e shpenzimeve nëse nuk doni të keni probleme të vazhdueshme. Në punë do keni energjinë dhe vendosmërinë e duhur për të arritur majat. Mbrojini me çdo kusht idetë tuaja dhe keni për të pasur përfitime.

Bricjapi

Horoskopi i muajit prill 2023 nga Christine Haas

Ky nuk ka për të qenë një muaj plotësisht i qetë, megjithatë me durim mund të kalohet çdo gjë. Nëse keni një lidhje jeta juaj do shkojë më së miri. Do ndani me partnerin gjithçka që ndjeni dhe do kaloni ditë e javë të mrekullueshme. Familja do iu mbështesë në disa vendime që do merrni. Ju beqarët edhe pse nuk do realizoni takimin e shumëpritur do keni pretendentë me shumicë. Përfitoni sa të mundni dhe filloni ndonjë aventure. Të ardhmes asnjëherë nuk i dihet. Nëse jeni treguar të kujdesshëm me shëndetin gjatë muajit që kaloi, këtë muaj nuk do keni asnjë problem dhe do jeni në formë. Sektori i financave do jetë pak delikat. Merrni masa dhe ulni sa më parë shpenzimet. Në punë do tregoheni të vendosur dhe të guximshëm. Nëse keni për të firmosur ndonjë kontratë kini parasysh datat 16 dhe 20 sepse do iu sjellin fat.

Ujori

Horoskopi i muajit prill 2023 nga Christine Haas

Gjatë këtij muaji nuk duhet të nxitoheni për asgjë sepse situata mund t’iu ndërlikohet. Ju që keni një lidhje do kaloni një periudhë pak të turbullt. Do përballeni me rivalë shumë të fortë të cilët do bëjnë çmos t’ua marrin atë që keni në krah. Kujdes edhe me skenat e xhelozisë dhe gjeni mënyrën e duhur për ta mbajtur partnerin të lidhur pas vetes. Ju beqarët do keni mundësi për të krijuar lidhje, por do tregoheni shumë kërkues dhe të pavendosur. Shëndeti do jetë problematik. Do vuani nga pagjumësia dhe stresi do ketë pasoja në gjithë organizmin. Konsultohuni sa më parë me një mjek. Financat do jenë kryesisht të qëndrueshme. Në punë do jeni më të motivuar dhe më të vendosur për ta arritur atë që doni. Mund të ngriheni edhe në detyrë, por duhet të keni parasysh që përgjegjësitë do jenë më të mëdha.

Peshqit

Horoskopi i muajit prill 2023 nga Christine Haas

Gjatë këtij muaji mund të keni edhe disa probleme të vogla, por do arrini t’i zgjidhni nëse bëni përpjekjet e duhura. Ju të dashuruarit mundet të keni përballje me partnerin. Ai do ju kërkojë llogari dhe kjo do iu bezdisë së tepërmi. Tregojini atij ato që nuk iu pëlqejnë, mos i mbani për vete. Nëse jeni beqarë, do keni shumë takime, por ka pak mundësi të gjeni atë që kërkoni. Mos u dëshpëroni nga kjo, bëhuni optimiste. Shëndeti do jetë më pak dinamik, por më i qetë. Kujdesuni pak edhe për dhëmbët dhe tensionin. Për sa ju përket financave gjërat do jenë normale. Do paguani faturat e muajit dhe përsëri do ju ngelen para. Në punë do jeni shumë të ngarkuar. Kolegët do mundohen t’iu kritikojnë, por mos e vrisni shumë mendjen. Tregohuni më diplomatë dhe do i bëni të tjerët t’iu dëgjojnë. /dritare.net