Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Vuçiçi flet për ndalimin e të birit në Kosovë: Kurti s’është kaq i guximshëm para meje

Vuçiçi flet për ndalimin e të birit në Kosovë:

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, ka folur pasi Policia e Kosovës ndaloi djalin e tij, Danilo, në Trudë për shkak të bluzës me mbishkrimin “Dorëzimi nuk është opsion” që pati në festën e Vidovdanit. Vuçiçi shprehet se:

“E përgëzoj Albin Kurtin për kurajën e tij. Ai nuk është kaq i guximshëm kur është përreth meje, por në rregull. Kur dërgojnë të tjerët që të sigurojnë jetesën me fëmijët e të tjerëve, është në rregull. Danilo nuk është i vogël, është pak më trim se Albin Kurti”, ka thënë Vuçiçi./K.C/dritare.net