Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Shënohen 6 viktima në Kosovë orët e fundit nga koronavirusi!

Shënohen 6 viktima në Kosovë orët e fundit nga koronavirusi!

Situata e pandemisë së koronavirusit në Kosovë, vijon të përkeqësohet. Së fundmi, janë shënuar gjashtë viktima duke e çuar numrin e pacientëve që e kanë humbur betejën me koronavirusin, në 118. Numri i rasteve të reja sot është 132. Kosova ka aktualisht 2706 raste aktive me Covid-19. Së fundmi, Ministri i Shëndetësisë në Itali, informoi se Kosova, është futur në listën e vendeve që paraqet rrezik për shkak të virusit, ndaj shtetasit nga Kosova, nuk do të lejohen të hyjnë në kufirin italian./L.F-dritare.net