Na ndiqni edhe në

Kosova

Nis seanca për votimin e qeverisë Hoti në Kosovë, Lëvizja Vetëvendosje mungon në Kuvend

Nis seanca për votimin e qeverisë Hoti në Kosovë,

Ka nisur seanca për votimin e qeverisë se Avdullah Hotit në Kosovë, dhe në Kuvend nuk ka marre pjesë gjithë Grupi Parlamentar i Lëvizjës Vetëvendosje. Në seancë pritet që Albin Kurti të largohet zyrtarisht nga ushëheqja e qeverisë.

Seanca po udhëhieqt nga Kujtim Shala, nënkryetar i Kuvendit nga radhët e LDK-së, paso Vjosa Osmani ka refuzuar.

Qeveria e re, e cila do të votohet sot, do të formohet nga koalicioni LDK, AAK, Nisma dhe minoritetet./E.B-dritare.net