Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Mitsotakis paralajmëron Maqedoninë e Veriut: Mos na sfidoni! Do t'ju mbyllim rrugën evropiane!

Mitsotakis paralajmëron Maqedoninë e Veriut: Mos na sfidoni! Do

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis i ka dërguar sërish një mesazh Maqedonisë së Veriut, lidhur me emrin, të cilën këmbëngul presidentja e zgjedhur Gordana Silianovska.

“Kur dikush e tërheq litarin, duhet të jetë gati dhe të këputet.

Nëse del nga kursi i rënë dakord, le ta dijë se do ta gjejë të mbyllur rrugën drejt Evropës, ​​rrugë e cila kalon nga Greqia dhe respektimi i së drejtës ndërkombëtare”, shprehet Mitsotakis./M.K-dritare.net