Na ndiqni edhe në

Ditor

Horoskopi i datës 29 tetor 2023 nga Christine Haas

Horoskopi i datës 29 tetor 2023 nga Christine Haas

Dashi

Horoskopi i datës 29 tetor 2023 nga Christine Haas

Nëse keni pakënaqësi apo dyshime më mirë flisni hapur sot dhe mos mbani gjëra përbrenda. Për ju që jeni në një lidhje, marrëdhënia me partnerin mund të kalojë një ditë paksa të vështirë. Mos u viktimizoni sepse në këtë mënyrë do ia ngrini edhe me shumë nervat atij. Nëse jeni beqarë do e bëni për vete atë që dëshironi dhe ai nuk do mund t’iu rezistoje dot. Më në fund erdhi edhe dita juaj. Në punë shihni nga të gjitha anët para se të veproni edhe pse do jeni bindës dhe do keni mbështetjen e të gjithëve. Shmangni operacionet e ndërlikuara financiare nëse nuk doni që financat të dobësohen ndjeshëm. Dite e pafavorshme për këtë sektor.

Demi

Horoskopi i datës 29 tetor 2023 nga Christine Haas

Gjatë kësaj dite duhet të veproni me shumë takt sepse as nuk e mendoni çfarë mund t'iu ndodhë në momentin më të papritur. Ju që jeni në një lidhje do ecni në një fushë të minuar. Nga momenti në moment mund të lindin debate dhe konflikte të cilat do ua shtojnë mërzitjen. Ju beqarët edhe pse do lodheni paksa do mund të gjeni personin që keni ëndërruar. Mos e lini atë t’iu ikë nga duart. Në punë sido që të vijnë gjërat mos u izoloni dhe mos mendoni se nuk ka rrugëdalje. Kërkoni mbështetje nga kolegët dhe gjithçka do zgjidhet. Në planin financiar nuk do tregoheni aspak të arsyeshëm. Dijeni se po nuk e shtrënguar pak rripin nuk do fitoni asgjë.

Binjakët

Horoskopi i datës 29 tetor 2023 nga Christine Haas

Hëna dhe Urani do ju mbajnë nën presion gjatë kësaj dite dhe në disa momente do keni frikë të hidhni hapa. Neptuni do iu bëjë më të kthjellet ju të dashuruarve. Nëse keni pasur mosmarrëveshje do mundoheni t’i sqaroni dhe do flisni më hapur me njëri-tjetrin. Nëse jeni beqarë nuk do keni asnjë takim interesant dhe nuk do mundeni dot ta ndryshoni statusin. Në punë do ju kërkohet të bëni akoma më shumë përpjekje për të arritur objektivin. Në fakt edhe pse të lodhur ju nuk do kurseheni aspak. Në planin financiar Mërkuri do iu japë ide shumë të mira se si ta përmirësoni buxhetin dhe shumë shpejt do arrini atje ku keni dëshiruar gjithmonë.

Gaforrja

Horoskopi i datës 29 tetor 2023 nga Christine Haas

Tregohuni të arsyeshëm dhe të moderuar gjatë kësaj dite dhe keni për ta parë sa mirë do iu ecin gjërat sidomos në dashuri dhe në planin profesional. Merkuri, planeti i komunikimit dhe i fjalëve do jetë në anën tuaj nëse keni një lidhje. Marrëdhënia me partnerin do jetë më e mirë dhe do bashkëpunoni për çdo gjë. Ju beqarët do luftoni fort për të arritur atë që doni në jetën dashurore dhe do ia dilni mbanë. Shprehini sa më shumë ndjenjat pa u druajtur aspak. Në punë nuk do keni më shumë persona kundër sfidave që keni ndërmarrë dhe do hidhni hapa akoma më përpara. Financat kanë qenë të mira dhe sot do të përmirësohen edhe më tepër. Për disa fati do jetë i pashtershëm.

Luani

Horoskopi i datës 29 tetor 2023 nga Christine Haas

Sado të vështira të jenë gjërat gjatë kësaj dite duhet patjetër të merrni disa vendime thelbësore. Nëse keni një lidhje mundohuni me sa të keni mundësi të rregulloni të gjitha mosmarrëveshjet që kanë lindur me partnerin tuaj. Do ndiheni edhe vete më të qetë shpirtërisht. Ju beqarët duhet ta lini veten të lirë nëse doni që të gjeni personin e duhur. Shikoni mirë kudo që do shkoni. Në punë, cilido që të jetë pozicioni që keni duhet të veproni me takt dhe diplomaci që te mos keni probleme më vonë. Për financat duhet të ndërmerrni një strategji të re menaxhimi sepse gjendja do jetë paksa delikate. Mos lejoni që gjërat të marrin tatëpjetën më shumë.

Virgjëresha

Horoskopi i datës 29 tetor 2023 nga Christine Haas

Gjatë kësaj dite priten ndryshime goxha të mëdha që do ju kthejnë humorin e mirë. Për ju të dashuruarit më në fund do vijë një dite ashtu si e keni dëshiruar që të ishte. Nuk do keni as probleme dhe as debate me atë qe dashuroni. Nëse jeni beqarë yjet do iu bëjnë një surprizë. Bëhuni gati dhe emocionet që do përjetoni do jenë të mëdha. Në punë, do iu jepet një detyrë e re që në disa momente do ju kërkojë edhe disa sakrifica. Mos ngurroni sepse keni për të dalë të fituar. Në sektorin financiar pritet të keni fat dhe do iu gjeni zgjidhje të gjitha atyre pengesave që iu kanë dalë kohët e fundit. Planetët do jenë në anën tuaj.

Peshorja

Horoskopi i datës 29 tetor 2023 nga Christine Haas

Bëni edhe pak përpjekje sot që të gjeni ekuilibrin që ju ka munduar. Keni për ta parë që më pas gjërat kanë për të qenë më ndryshe. Ju të dashuruarit do jeni me këmbë në tokë dhe më të ekuilibruar në mendime. Kjo do iu krijojë mundësinë të ndiheni rehat dhe të lumtur. Mundohuni t’i shprehni edhe më tepër ndjenjat. Ju beqarët do e përdorni së tepërmi aftësinë tuaj joshëse dhe do bëni për vete cilindo që ju do. Në punë gjërat do ju n ndërlikohen pak më shumë dhe shefat nuk do ngurrojnë t'ua vënë në dukje. Përvishni mëngët dhe keni për t'i dalë mbanë. Për të stabilizuar buxhetin duhet të bëni pak përpjekje sepse nëse e lini pas dore gjithçka, nuk do i keni mirë punët.

Akrepi

Horoskopi i datës 29 tetor 2023 nga Christine Haas

Mos u inatosni për problemet më të vogla që do ju dalin para sot sepse gjithçka e ka një zgjidhje po reflektuat. Yjet do jenë mjaft të favorshëm për jetën tuaj në çift. Ata do bëjnë çmos që ju të qëndroni larg konflikteve me njëri-tjetrin dhe të dhuroni sa me tepër dashuri. Venusi, duke bashkëpunuar me Plutonin do iu krijojë kushtet e favorshme që ju beqarët të krijoni një lidhje. Në punë sado të mundoheni do e keni të vështirë të nisni një bashkëpunim me disa persona që nuk ju kanë pëlqyer asnjëherë. Më mirë mos hidhni hapa pa qenë të sigurt. Financat nuk do jenë shumë të stabilizuara. Nëse vazhdoni ende me shpenzimet mund ta keni punën keq.

Shigjetari

Horoskopi i datës 29 tetor 2023 nga Christine Haas

Gjatë kësaj dite do jete sektori profesional ai që do privilegjohet dhe mund të keni arritje të mëdha nëse tregoheni realistë dhe të duruar. Nëse jeni në një lidhje ka rrezik të keni edhe kontradikta. Nuk do mendoni shumë për tjetrin dhe duke e lënë pas dore ai do ndihet tërësisht bosh. Nëse nuk doni ta humbni ndryshoni sjellje. Ju beqarët do veproni si ta mendoni për momentin dhe mundet të filloni një lidhje që në fakt ka për të vazhduar gjatë. Në punë ka shumë mundësi t'ia dilni mbanë në çdo angazhim që do merrni. Askush nuk do jetë mbi ju madje shpesh do iu kërkohen këshilla. Financat do e kalojnë fazën delikate dhe do jene më të qëndrueshme.

Bricjapi

Horoskopi i datës 29 tetor 2023 nga Christine Haas

Saturni do iu japë energjinë e dukur sot për t'iu shkuar deri ne fund gjërave dhe për të arritur çdo objektiv. Do keni edhe këmbëngulës. Për ju që keni një lidhje Dielli do jetë shumë i favorshëm. Ai premton një ditë shumë të këndshme, të mbushur plot sensualitet, bashkëpunim dhe ngrohtësi. Personi që do takoni ju beqarët do iu bëjë të dridheni dhe të mos e heqin mendjen për asnjë çast nga ai. Në punë as nuk duhet të dyshoni për aftësitë tuaja. Sado të ngarkuar të jeni dhe sado në vështirësi të ndodheni do ja dilni mbanë. Financat nuk do jenë ashtu si duhet. Mos luani as me lojëra fati sepse më shumë do humbni sesa do fitoni.

Ujori

Horoskopi i datës 29 tetor 2023 nga Christine Haas

Do jeni të mençur, të duruar dhe të respektuar gjatë kësaj dite. Duke pasur këto tre cilësi çdo gjë ka për t’iu ecur edhe më mirë. Planetët do sjellin më shumë bashkëpunim në çift. Për pasojë dita pritet të jetë shumë e bukur dhe e ngrohtë. Shfrytëzojeni sa më shumë që të mundeni. Për ju beqarët, dashuriçkat do jenë më të shumta se çdo herë tjetër. Edhe pse nuk do filloni një lidhje serioze kënaqësia do jetë e madhe. Në punë do jeni mbështetje e fortë për gjithë kolegët dhe në disa momente mund të lini pas dore gjërat tuaja. Paratë do jenë goxha më të mira dhe do mund të bëni edhe ndonjë shpenzim më tepër pa e vrarë shumë mendjen.

Peshqit

Horoskopi i datës 29 tetor 2023 nga Christine Haas

Sot nuk do i bëni gjërat përgjysmë dhe nuk do dorëzoheni për asnjë moment. Do keni fuqi,. durim dhe këmbëngulje pafund. Klima në jetën tuaj në çift do jetë mjaft e ngrohtë dhe ju do tregoheni më realiste sesa kohët e fundit. Kjo në fakt do iu hapë më shumë sytë dhe do i mendoni gjërat më mirë. Nëse jeni beqarë nuk duhet të joshni përtej limiteve sepse në vend që të gjeni atë që kërkoni do merrni një nam të keq që do e vuani gjatë. Në punë do jeni më të suksesshëm nëse keni një kompani tuajën ose nëse ushtroni një profesion të lirë. Kujdes me shpenzimet e tepruara nëse nuk doni ta çekuilibroni buxhetin tuaj. /dritare.net