Na ndiqni edhe në

Bota

YouTube pezullon llogarinë e Donald Trump!

YouTube pezullon llogarinë e Donald Trump!

Pas mbylljes së llogarive në "Twitter" dhe "Facebook",një tjetër platformë ka marrë masa parandaluese ndaj Donald Trump-it. Këtë herë bëhet fjalë për Youtube. Kjo e fundit ka reaguar duke i hequr videon ku nxitej dhùnà, dhe duke e pezulluar kanalin për një javë.

Presidenti në detyrë ka thyèr rregullat, ndërkohë që nuk dihet tashmë cilat kanale do të përdorë në javën e fundit të tij në Shtëpinë e Bardhë./M.M-dritare.net