Na ndiqni edhe në

Bota

Ylli i Broadway, Nick Cordero, vdes nga koronavirusi

Ylli i Broadway, Nick Cordero, vdes nga koronavirusi

Ylli i Broadway, Nick Cordero pasi kaloi muaj në kujdes intensiv për shkak të komplikacioneve të koronavirusit, ka humbur jetën.

Lajmin e vdekjes së aktorit 41-vjeçar e ka dhënë bashkëshortja e tij Amanda Kloots përmes një postimi në Instagram.

Ylli i Broadway, Nick Cordero, vdes nga koronavirusi

"Jam shumë e lënduar. Zemra më është thyer pasi nuk mund ta imagjinoj jetën time pa të", shkruan ajo.

Ajo tregoi se burri i saj kishte luftuar me koronavirusin për 95 ditë, por në fund nuk kishte fituar.

Ylli i Broadway, Nick Cordero, vdes nga koronavirusi

Cordero ishte nominuar për një çmim Tony për rolin e tij në Bullets Over Broadway. Ai gjithashtu kishte role aktive në Waitress dhe A Bronx Tale./E.B-dritare.net