Na ndiqni edhe në

Bota

William dhe Kate zhvendosen nga Londra: Duam një jetë normale!

William dhe Kate zhvendosen nga Londra: Duam një jetë normale!

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit kanë marrë vendimin për të zhvendosur familjen e tyre jashtë Londrës gjatë periudhës së shkollës, në një përpjekje për t'u dhënë fëmijëve të tyre një jetë "normale" familjare, tha një burim mbretëror për CNN. Vendimi për zhvendosjen e shkollës së fëmijëve u njoftua nga Kensington Palace në një deklaratë të hënën.

Sipas burimit mbretëror, Princi William, Kate dhe fëmijët e tyre do të jetojnë në Adelaide Cottage, një shtëpi me katër dhoma gjumi në territorin e Kështjellës Windsor, Berkshire, rreth 25 milje nga Londra. Lëvizja do ta afrojë familjen si me Mbretëreshën Elizabeth II, e cila gjithashtu banon në Kështjellën Windsor, ashtu edhe me familjen e Kate, të cilët jetojnë në të njëjtin qark.

Rezidenca aktuale e Cambridges, Kensington Palace, do të mbetet rezidenca kryesore e familjes.

William dhe Kate zhvendosen nga Londra: Duam një jetë normale!

Sipas deklaratës, tre fëmijët e çiftit, Princi George, Princesha Charlotte dhe Princi Louis, do të transferohen të gjithë në Lambrook School, një shkollë prestigjioze pranë Windsor.

Kjo lëvizje do t'i japë gjithashtu familjes së re një privatësi më të madhe në shtëpi për shkak të pranisë së lartë të sigurisë në pasurinë e Mbretëreshës.

Familja e Kembrixhit e zhvendosi familjen e tyre në Londër në 2017, me bazë në Norfolk, Anglinë Lindore, për disa vite. Deri në atë moment, dyshja përdorën apartamentin 1A në Pallatin Kensington si rezidencën e tyre zyrtare gjatë kryerjes së detyrave mbretërore./L.F-dritare.net