Na ndiqni edhe në

Bota

Video prekëse/ Shpëtohen pas shumë muajsh, 4 pengje izraelite në Gaza!

Video prekëse/ Shpëtohen pas shumë muajsh, 4 pengje izraelite

Janë liruar sot katër pengje izraelite që u rrëmbyen nga Hamasi gjatë festivalit më 7 tetor.

Noa Argamani, 25 vjeç, Almog Meir Jan, 21, Andrei Kozlov, 27 dhe Shlomi Ziv, 40 vjeç, u liruan gjatë një misioni kompleks dhe me rrezik të lartë në dy ndërtesa në zonën e Nuseirat, njoftuan forcat izraelite. Pengjet e liruar janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Shpëtimi i pengjeve vjen tetë muaj pas luftës në Gaza./M.K-dritare.net