Na ndiqni edhe në

Bota

Vdes ylli i muzikës amerikane, Kenny Rogers

Vdes ylli i muzikës amerikane, Kenny Rogers

Legjenda e muzikës amerikane, Kenny Rogers ka vdekur në moshën 81 vjeç.

Një përfaqësues i familjes tha se ai vdiq paqësisht në shtëpi nga shkaqe natyrore.

Rogers kryesoi diagramin e pop-it dhe në SHBA gjatë viteve 1970 dhe 1980 dhe fitoi tre çmime Grammy.

I njohur për zërin dhe baladat e tij të heshtura, përfshirë Gambler, Lucille dhe Coëard Of The County, karriera e tij zgjati më shumë se gjashtë dekada.

Ai dikur përmblodhi popullaritetin e tij duke shpjeguar se ai besonte se këngët e tij thonë atë që çdo burrë dëshiron të thotë dhe se çdo grua dëshiron të dëgjojë./ I.M-Dritare.net