Na ndiqni edhe në

Bota

Vazhdojnë në rritje rastet me Covid në Itali!

Vazhdojnë në rritje rastet me Covid në Itali!

Janë rritur ndjeshëm rastet me koronavirus në Itali në 24 orët e fundit. Sipas të dhënave zyrtare mësohet se 4259 persona të tjerë rezultuan pozitivë nga 235 mijë testime. 21 persona të tjerë humbën jetën, ndërkohë që vijon ulja e numrit të të shtruarve në terapitë intensive dhe repartet e tjera covid.

Që nga nisja e pandemisë në Itali janë infektuar me koronavirus 4.2 milionë persona dhe kanë humbur jetën 127 mijë prej tyre./M.T/dritare.net