Na ndiqni edhe në

Bota

Ndodh për herë të parë/ Twitter etiketon statusin e Trump, potencialisht mashtrues

Ndodh për herë të parë/ Twitter etiketon statusin e Trump,

Për herë të parë, Twitter etiketoi një status të presidentit amerikan Donald Trump potencialisht mashtrues.

Trump pas etiketimit për fact-check, e akuzoi platformën e mediave sociale për ndërhyrje në zgjedhje.

Të martën, Twitter theksoi se statusi i Trump ku thuhej se fletëvotimet me postë do të mashtronin votuesit, mund të ishte një pretendim i rremë.

Statusi i tij u etiketua për fact-check dhe Twitter tha se masa kishte për qëllim sigurimin e “kontekstit” rreth fjalëve të Presidentit./E.B-dritare.net