Na ndiqni edhe në

Bota

Trump ul dënimin me burg për aleatin e tij, Roger Stone

Trump ul dënimin me burg për aleatin e tij, Roger Stone

Presidenti amerikan Donald Trump ka ulur dënimin me burg për aleatin e tij, Roger Stone. Lajmi është bërë i ditur nga Gjykata e Apelit në Washington DC.

Stone u dënua në nëntor për shtatë akuza, përfshirë mashtrimin në Kongres, manipulim të dëshmitarëve dhe pengim të drejtësisë, akuza që rrjedhin nga hetimi mbi ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet e vitit 2016.

Trump ul dënimin me burg për aleatin e tij, Roger Stone

Sipas Shtëpisë së Bardhë, Stone është viktimë e hetimit mashtrues për Rusinë./E.B-dritare.net