Na ndiqni edhe në

Bota

Të shtëna në një shkollë në SHBA, raportohet për disa të plagosur, evakuohen nxënësit

Të shtëna në një shkollë në SHBA, raportohet

Të shtëna me armë zjarri janë shënuar në një shkollë në Newport News, Virginia. Dy persona janë qëlluar kurse dy të tjerë u plagosën. Një i pestë gjithashtu u dërgua në spital. Autori dyshohet se i njihte viktimat dhe gjithçka nisi si një konflikt. Më pas nxënësit u evakuuan dhe u dërguan menjëherë te fushat e tenisit./Dritare.net