Na ndiqni edhe në

Bota

Situatë drámatike/ Ja si dukej sot Capitol Hill, para nisjes së seancës së fájësimit të Trump

Situatë drámatike/ Ja si dukej sot Capitol Hill, para nisjes së

Kjo është situata në Capitol Hill, pas shtimit të masave pas sùlmit të një jave më parë. Ndërtesa e Kongresit Amerikan shihet e rrethuar me ùshtarë, ndërsa nis (impeachment) fajësimi i dytë për presidentin në ikje, Donald Trump dhe në një kohë kur afrohet përurimi i presidentit të zgjedhur, Joe Biden.

Situatë drámatike/ Ja si dukej sot Capitol Hill, para nisjes së

Ndërkohë disa foto janë publikuar sot nga mediet amerikane, ku shihen qindra trupa të Gardës Kombëtare teksa flenë në hollin e Kongresit Amerikan. Fotot janë realizuar mëngjesin e sotëm, ku shihen ùshtarët e shtrirë nëpër korridore, me ármët pranë vetes./K.C/dritare.net

Situatë drámatike/ Ja si dukej sot Capitol Hill, para nisjes sëSituatë drámatike/ Ja si dukej sot Capitol Hill, para nisjes sëSituatë drámatike/ Ja si dukej sot Capitol Hill, para nisjes sëSituatë drámatike/ Ja si dukej sot Capitol Hill, para nisjes së

Situatë drámatike/ Ja si dukej sot Capitol Hill, para nisjes së