Na ndiqni edhe në

Bota

Shtyhet një tjetër dasmë mbretërore për shkak të koronavirusit

Shtyhet një tjetër dasmë mbretërore për shkak të

Një tjetër dasmë mbretërore është shtyrë për shkak të koronavirusit. Princesha Theodora e Greqisë dhe Danimarkës pritej të martohej me avokatin amerikan, Matthew Kumar në fund të këtij muaji, në ishullin grek të Spetses. Por, si pasojë e pandemisë, çifti vendosi ta shtyjë dasmën. Theodora, e cila ka lindur në Londër dhe tani jeton në Los Angeles, është vajza e ish-mbretit të Greqisë, Kostandin II, dhe gruas së tij, Princesha Anne-Marie nga Danimarka.

Shtyhet një tjetër dasmë mbretërore për shkak të

Theodora u takua me të fejuarin e saj pasi u transferua në Amerikë për të ndjekur një karrierë aktrimi dhe Royal House Greke njoftoi fejesën e çiftit në nëntor 2018.

Shtyhet një tjetër dasmë mbretërore për shkak të

Ju kujtojmë se, më parë u shty edhe dasma e Princeshës Beatrice me Edoardo Mapelli Mozzi. Vajza e madhe e Princit Andrew dhe Sarah Ferguson, kishin planifikuar të martoheshin në fillim të këtij muaji, po koronavirus nuk i la./K.C/dritare.net

Shtyhet një tjetër dasmë mbretërore për shkak të