Na ndiqni edhe në

Bota

Çaste tronditëse/ Prifti në meshë dhe vajza me fustan nusërie përjetojnë tmerrin e shpërthimit, në Bejrut!

Çaste tronditëse/ Prifti në meshë dhe vajza me fustan

Të paktën 135 persona kanë humbur jetën dhe mbi 4000 janë plagosur nga shpërthimi i tmerrshëm në Bejrut. Dje dhe sot, rrjetet sociale janë tejmbushur me pamje nga shpërthimi.

Një video, e filmuar gjatë transmetimit live nga një kishe në Bejrutit tregon momentin e shpërthimit, ndërsa prifti po mbante meshën. Kur ndjen dridhjet e para prifti vijon me meshën, por kur xhamat i bien nga sipër, i terrorizuar largohet me vrap.

Një tjetër video tregon momentin kur një vajzë, veshur me fustan nusërie pozon, ndërsa vala e tronditjes godet zonën.

View this post on Instagram

E tmerrshme???? Nusja duke pozuar kur godet vala e shpërthimit në Bejrut

A post shared by Dritare.net (@dritare_net) on

Këto janë vetëm dy momente nga qindra e mijëra të tjera, që shokuan gjithë botën./K.C/dritare.net