Na ndiqni edhe në

Bota

Shpërthime në Odessa, ndizen sirenat në gjithë Ukrainën! 

Shpërthime në Odessa, ndizen sirenat në gjithë


Shpërthime raportohen në këto orë në qytetin jugor të Odesës, me alarmin kundërajror të ndezur në të gjithë Ukrainën pas lëshimit të raketave Cruising nga bombarduesit strategjikë rusë.
Mbrojtja ajrore ruse rrëzoi dy dronë ukrainas gjatë natës në rajonin e Moskës dhe gjashtë të tjerë u drejtuan për në aneksin e gadishullit të Krimesë. Një tjetër dron u rrëzua në rajonin qendror të Oryol./K.C/dritare.net