Na ndiqni edhe në

Bota

Shpërthim në një fabrikë fishekzjarresh me 200 punëtorë në Turqi. 41 të plagosur!

Shpërthim në një fabrikë fishekzjarresh me 200

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një fabrikë fishekzjarresh në veriperëndim të Turqisë.

Shpërthim në një fabrikë fishekzjarresh me 200

Deri më tani është raportuar për 41 persona të plagosur dhe asnjë viktimë. Në fabrikë punojnë 150-200 njerëz.

Shpërthim në një fabrikë fishekzjarresh me 200

Ekipet e sigurisë kanë mbërritur në vend, por rreziku është i madh pasi shpërthimet vijojnë ende. Ndaj ndërhyrja është e pamundur./L.f-dritare.net