Na ndiqni edhe në

Bota

SHBA regjistron tjetër rekord rastesh ditore me koronavirus

SHBA regjistron tjetër rekord rastesh ditore me koronavirus

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë regjistruar një numër rekord rastesh me koronavirus, brenda një dite. Sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkin janë regjistruar më shumë se 63,900 raste.

Deri më tani në Amerikë janë regjistruar 3,181,846 të infektuar dhe 134,059 vdekje.

Këto shifra përfshijnë të 50 shtetet, rrethin e Kolumbisë dhe territore të tjera të SHBA, si dhe rastet e riatdhesimit. /E.B-dritare.net