Na ndiqni edhe në

Bota

SHBA raporton më shumë se 24,000 raste të reja me koronavirus, sot!

SHBA raporton më shumë se 24,000 raste të reja  me koronavirus,

Shtetet e Bashkuara raportuan 24.104 raste të reja me koronavirus vetëm sot, sipas Universitetit Johns Hopkins.

Kjo ka bërë që numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 1,601,251 dhe i vdekjeve në 96,001.

New York është shteti i prekur, me të paktën 358,154 raste dhe 28,853 vdekje./E.B-dritare.net