Na ndiqni edhe në

Bota

SHBA/ Menaxheri i supermarketit qëllon për vdekje 10 punonjës!

SHBA/ Menaxheri i supermarketit qëllon për vdekje 10 punonjës!

Një person i armatosur ka vrarë deri në 10 persona në një supermarket Walmart në Chesapeake, në shtetin amerikan të Virxhinias. Një burrë që besohet të jetë menaxheri i dyqanit hapi zjarr, më pas ktheu armën dhe vrau veten. Qyteti i Chesapeake shkroi në Twitter: Policia konfirmon një incident aktiv të të shtënave me viktima në Walmart.

Ka pak detaje, por një oficer policie foli 10 persona të vrarë dhe shumë të plagosur. Asnjë motiv se pse ndodhi ngjarja ende nuk ka dalë.

Policia u tha gazetarëve se sulmi ndodhi në orën 22:12 me orën lokale. Zëdhënësi Leo Kosinski tha se të shtënat besohet të kenë ndodhur brenda dyqanit dhe se i dyshuari ka vepruar i vetëm. Walmart tha se ishte i tronditur nga kjo ngjarje tragjike dhe se ishte duke punuar ngushtë me zbatimin e ligjit. Një përditësim i mëtejshëm nga policia në Chesapeake pritet më vonë të mërkurën në mëngjes.

Fotot në mediat sociale treguan një prani të madhe të policisë në vendngjarje dhe pamjet u shfaqën në internet të cilat dukej se tregonin një dëshmitar okular i veshur me uniformën Walmart duke përshkruar atë që ndodhi. Ai tha se kishte lënë një dhomë stafi, në të cilën një menaxher më pas hyri dhe hapi zjarr. Mjerisht ne humbëm disa nga bashkëpunëtorët tanë," tha burri, duke sqaruar se nuk e dinte se sa nga kolegët e tij u qëlluan./BBC/Xh.Xh/dritare.net