Na ndiqni edhe në

Bota

Sanremo 2024/ Këto janë 5 vendet e para!

Sanremo 2024/ Këto janë 5 vendet e para!


Edicioni i 74 i Sanremo u fitua nga 22-vjeçarja Angelina Mango.

Por si janë ndarë vendet e tjera:

Në podium, Geolier u rendit i dyti me këngë “I p' me, tu p' te” me 25.2 përqind.

E treta ishte Annalisa me ‘Sinqerisht’, me 17,1 përqind.

E katërta ishte Ghali me “Casa mia” me 10,5 përqind.

E pesta ishte Irama me ‘Tu no’, me 6,9 ​​përqind.

Pesëshja e parë është e përbërë tërësisht nga artistë që përfaqësojnë gjeneratat e reja të muzikës dhe që ndjekin tendencat e tregut./dritare.net