Na ndiqni edhe në

Bota

Reshje të dendura shiu dhe stuhi në Stamboll, raportohet për viktima!

Turqia është përfshirë nga moti i keq në fundjavë, duke shkaktuar reshje të dendura shiu dhe stuhi.

Mediat turke bëjnë me dije se Stamboll ka pasur dëme të konsiderueshme, ku në zona të ndryshme ka pasur rrëshqitje dheu dhe rrëzim pemësh. Dëmtime kanë pësuar edhe restorantet e peshkut veçanërisht në bregdetin e Detit të Zi të qytetit. Ekipet e shpëtimit në Turqi kërkuan sot për 11 anëtarët e zhdukur të ekuipazhit të një anijeje mallrash që u fundos në Detin e Zi gjatë një stuhie e cila vrau së paku nëntë persona, tha ministri i Brendshëm i Turqisë, Ali Yerlikaya.

Pas stuhisë është ndërprerë edhe mësimi në shkollat ​​fillore dhe të mesme./M.K-dritare.net

Reshje të dendura shiu dhe stuhi në Stamboll, raportohet për Reshje të dendura shiu dhe stuhi në Stamboll, raportohet për