Na ndiqni edhe në

Bota

Princi Charles shërohet nga koronavirusi, lë karantinën

Princi Charles shërohet nga koronavirusi, lë karantinën

Princi Charles ka dalë nga izolimi, më pak se shtatë ditë pasi testoi pozitiv ndaj koronavirusit. Një përfaqësues mbretëror tha se, Princi i Uellsit, i cili qëndroi i izoluar në Balmoral në Skoci, tani është në gjendje të mirë shëndetësore dhe ka dalë nga izolimi pas një konsulte me mjekun e tij, informon dritare.net

Princi Charles shërohet nga koronavirusi, lë karantinën

Familja Mbretërore Britanike ka filluar të ndjejë barrën e krizës së koronavirusit, me shërbëtorin e mbretëreshës i cili së fundmi testoi pozitiv ndaj Covid-19./K.C/dritare.net