Na ndiqni edhe në

Bota

Pamje nga spitali në Spanjë/ Pacientët me koronavirus të shtrirë në dysheme, lidhur me bombolat e oksigjenit

Pamje nga spitali në Spanjë/ Pacientët me koronavirus të

Spanja tashmë është vatra më e madhe e koronavirusit, pas Italisë dhe Kinës. Janë regjistruar mbi 2000 të vdekur, 462 vetëm sot, ndërsa ka 33,089 të infektuar.

Gazeta spanjolle, “El Mundo” ka publikuar disa imazhe tronditëse, me qëllim ndërgjegjësimin e popullsisë, për faktin se nuk duhet ta marrin lehtë këtë situatë të krijuar nga koronavirus. Fotot tregonin njerëzit e shtrirë në dyshemenë e spitalit, mbi një batanije dhe të lidhur me bombolat e oksigjenit. Këto pamje janë regjistruar në spitalin Infanta Leonor Hospital dhe Severo Ochoa de Leganes në Madrid.