Na ndiqni edhe në

Bota

Pakistan/ Avioni me 100 persona rrëzohet në lagje të banuar

Pakistan/ Avioni me 100 persona rrëzohet në lagje të banuar

Një avion me 91 pasagjerë dhe 8 persona në bord është rrëzuar sot në mesditë në Pakistan. Deri më tani nuk ka asnjë viktimë të konfirmuar, megjithëse autoritetet thonë se shumica prej tyre mund të kenë humbur jetën.

Pakistan/ Avioni me 100 persona rrëzohet në lagje të banuar

Pakistan/ Avioni me 100 persona rrëzohet në lagje të banuar

Avioni po fluturonte drejt Aeroportit Ndërkombëtar Jinnah.

Pakistan/ Avioni me 100 persona rrëzohet në lagje të banuar

Shkaku i kësaj ngjarjeje nuk dihet ende megjithatë piloti, pak para rënies kishte thënë se kishte vështirësi teknike./L.F-dritare.net