Na ndiqni edhe në

Bota

Notares i ra të fikët gjatë garës, trajneria hidhet në pishinë me gjithë rroba për ta shpëtuar!

Notares i ra të fikët gjatë garës, trajneria hidhet në

Trajnerja e notares amerikane Anita Alvare u hodh menjëherë në veprim kur atletes i ra të fikët gjatë performancës në Kampionatin Botëror.

Notares i ra të fikët gjatë garës, trajneria hidhet në

Trajnerja Andrea Fuentes u fut në pishinë me të gjitha rroba dhe kapi Alvarez, e cila po fundosej në fund të pishinës. Kur ajo e çoi notaren në anë të pishinës me ndihmën e një personi tjetër, Alvarez nuk po merrte frymë. Alvarez sapo kishte përfunduar veprimtarinë e saj solo pa pagesë në konkursin në Budapest.

Notares i ra të fikët gjatë garës, trajneria hidhet në

Fuentes e quajti notin e Alvarez performancën e saj më të mirë në një postim në Instagram të mërkurën mbrëma, duke shtuar se ajo thjesht i kaloi kufijtë e saj dhe i gjeti ato sërish. Fuentes vuri në dukje se ishte di¢ka normale pasi edhe atletët ndonjëherë humbin mendjen ose mezi i mbarojnë garat e tyre në vrapim dhe çiklizëm.

Notares i ra të fikët gjatë garës, trajneria hidhet në

“Sporti ynë është gjithashtu shumë i vështirë. Ishte një frikë e madhe. Isha e frikësuar sepse e pashë që ajo nuk merrte frymë, por tani po shkon shumë mirë”, ka shkruar ajo.

Alvarez po konkurron në kampionatin e saj të tretë botëror dhe, siç raportohet, kjo nuk është hera e parë që diçka e tillë ndodh pasi Fuentes është zhytur edhe një herë tjetër në pishinë kur asaj i ra të fikët.

Notares i ra të fikët gjatë garës, trajneria hidhet në

"E kam parë që t'i ndodhë asaj më parë. Tani është shumë mirë," tha nëna e Alvarez pasi pa që vajzës së saj i ra të fikët gjatë një gare kualifikuese olimpike një vit më parë./M.K/dritare.net